عنوان: فراخوان مسابقه عکاسی انگلستان، ش...

ارسال کننده: admin      تاريخ: 2013-08-02      بازديد: 2258
توضيحات:
34th NORTHERN COUNTIES INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY 2013
اين جشنواره زير نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی, فیاپ, (شماره پاتروناژ 147/2013) , PSA , انجمن عکاسی آمریکا (PID , طبیعت و سفر) ، انجمن عکاسی UPI و انجمن سلطنتی عکاسی انگلستان,RPS, برگزار شده و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القابFIAPو PSA محاسبه مي شود.
در دوره قبل این جشنواره, تعداد زیادی عکس از عکاسان کلوپ عکس فوکوس پذیرفته شد.
عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود, گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.

مراحل شرکت در جشنواره:
1. ثبت درخواست شرکت در جشنواره در سایت فوکوس (www.focusteam.ir).
2. واریز هزینه ارسال و ثبت مشخصات واریز در سایت.
3. ارسال عکس ها و فرم ثبت نام
درصورتی که عضو سایت نیستید, ابتدا در سایت فوکوس ثبت نام کنید.
حتما راهنمای ارسال و راهنمای افزایش موجوی را در سایت بخوانید.
عکس های برنده و راه یافته دوره قبل را می توانید در این آدرس ببینید:
http://www.ncpf.org.uk/index.php?id=zz-32nd-gallery
عنوان عکس:
عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.)
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" ارایه کرد, زیرا عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود. عنوان عکس در زمان داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
به هیچ وجه هیچ اطلاعاتی دیگری مثل اسم عکاس, شماره تلفن, بخش و ... را در عنوان فایل دیجیتال قرار ندهید و عنوان فایل دیجیتال فقط عنوان عکس به انگلیسی باشد.
اندازه عکس های دیجیتال:
حداکثر اندازه عرض عکس 1400 pixel یا ارتفاع عکس 1050 pixel باشد. (یعنی عرض هیچ عکسی از 1400 pixel یا ارتفاع هیچ عکسی از 1050 pixel بیشتر نباشد) عکس ها را کوچکتر هم ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند.عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند. Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از 800 کیلو بایت و مجموع حجم عکسهای هر فرد از 8 مگا بایت بیشتر نباشد. در صورتی که عکس ها از نظر اندازه و حجم طبق تعریف نباشند قابل ارسال نخواهند بود.
موضوعات:
جشنواره در شش بخش برگزار مي شود:

1. عکس های چاپ شده تک رنگ با موضوع آزاد
2. عکس های چاپ شده رنگی با موضوع آزاد
3. عکس های دیجیتال رنگی سنتی با موضوع آزاد
4. عکس های دیجیتال رنگی خلاقه (تغییر واقعیت) با موضوع آزاد
5. عکس های دیجیتال طبیعت
1. عکس های دیجیتال با موضوع سفر

متقاضیان القاب فیاپ برای AFIAP می بایست چهار پذیرش و برای EFIAP می بایست بیست و پنج پذیرش با عکس های چاپ شده داشته باشند.
هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

تعريف عکس: عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت, فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست, در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی, الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد, اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس, عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.
تعريف فیاپ برای عکس تک رنگ: یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود و می توان آنرا در بخش سیاه و سفید شرکت داد, چنین عکسی را می توان در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ بصورت سیاه و سفید چاپ کرد. به بیان دیگر, یک عکس سیاه و سفید که بخشی از آن دارای تن یک رنگ دیگر باشد و یا با افزودن یک رنگ به عکس رنگی (چند رنگ) تبدیل می شود و باید در بخش رنگی شرکت داده شود. چنین عکسی در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ باید بصورت رنگی چاپ شود.

تعريف PSA برای عکس تک رنگ: یک عکس تک رنگ یعنی عکسی که بیش از یک رنگ نداشته باشد, اما این تک رنگ می تواند هر رنگی باشد.

تعریف عکس سنتی: یک عکس سنتی باید محتوای اولیه عکس را با حداقل تنظیمات نگه داشته باشد، واقعیت صحنه را نباید تغییر داده و می بایست طبیعی بنظر برسد. بازچینی، جابجایی، افزودن و یا حذف اجزای عکس ممنوع بوده و تنها کراپ کردن مجاز است. با رعایت شرایط بالا, می بایست هر تلاشی به کار گرفته شود تا سطح هنری, در تمامی عکس ها, افزایش یابد.
تعريف PSA برای عکس خلاقه: خلاقه "تغییر واقعیت" است. عکس باید بطور مشهود تغییر در فرم, شکل, رنگ طبیعی و یا ترکیبی از این سه عامل را نشان دهد. عکس های HDR که تغییری در این سه عامل را نشان ندهند, به عنوان خلاقه محسوب نمی شوند.
توضیح بیشتر برای عکس خلاقه: عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی, الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد, اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس, عکاسی شده باشد و محتوای عکس باید نسبت به کار گرافیکی انجام شده, غالب باشد. پردازش باید توسط خود عکاس صورت گیرد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.
تعریف فیاپ برای عکس طبیعت : به تصویر کشیدن حیوانات زنده و رام نشده و گیاهان خودرو در محیط طبیعی و انواع پدیده های طبیعی از حشرات تا کوههای یخی و پدیده های جوی و طبیعی عکاسی طبیعت محسوب می شود.
بنابراین عکاسی حیوانات اهلی یا حیوانات محبوس یا تحت هر نوع قید و بند یا دست آموز و همچنین عکاسی از گیاهان کاشته شده توسط انسان, مجاز نیست. برای موضوعات طبیعت, شواهد کوچکی از حضور انسان, مانند پرنده های غیر اهلی که خود را در محیط زندگی انسان تطبیق داده اند قابل قبول می باشد ( مانند جغد های انبار یا لک لک ها در زیستگاهی که توسط انسان یا نیروهای طبیعی مثل طوفان یا امواج جزر و مد تغییر یافته اند). عکس می بایست با اصالت و مستند بوده و توسط عکاس و ابزار عکس برداری به ثبت رسیده باشد .هر نوع پردازش در عکس طبیعت می بایست محدود به رفع عیب و نقصهای کوچک و اصلاحاتی بوده که محتوای صحنه اصلی را تغییر ندهد.
با رعایت شرایط بالا, می باست هر تلاشی به کار گرفته شود تا سطح هنری, در تمامی عکس های طبیعت, افزایش یابد.
تعریف PSA برای عکس طبیعت: عکاسی از طبیعت به استفاده از روشهای عکاسی برای ترسیم مشاهدات تمامی شاخه های تاریخ طبیعی بجز مردم شناسی و باستان شناسی منحصر می شود .بصورتی که یک فرد متخصص بتواند سوژه را شناسایی کرده و صداقت ارائه اثر را تایید کند. داستانی که عکس بیان می کند می بایست بر کیفیت زیبایی آن برتری داشته باشد, در عین حال کیفیت تکنیکی عکس نیز از بین نرود. عناصر انسانی نباید نمایش داده شوند, مگر در مواردی که عناصر انسانی به برجسته تر شدن موضوع طبیعت کمک کند. حضور برچسب ها یا نوار های علمی یا گردنبندهای رادیویی بر روی بدن حیوانات وحشی مجاز می باشد. نمایش گیاهان یا حیوانات دورگه, (که در پیدایش آنها انسان نقش داشته), نمونه های کاشته شده, گیاهانی که بطور واضح با نظم و ترتیب خاصی کاشته شده باشند قابل قبول نمی باشد, زیرا به نحوی باعث تغییر در استناد عکس می شود. هیچ تکنیکی که باعث حذف ، اضافه ، جابجایی و یا تکثیر محتوای عکس شود مجاز نیست و فقط، تغییر سایز, برش عکس (کراپ کردن) ، تغییر سطحهای نوری عکس ( روشنی ها و تاریکی ها ) و ترمیم رنگ اصلی مجاز است. تکنیک هایی که داستان طبیعت را تغییر نداده و محتوای بصری عکس را تغییر ندهند, مجاز هستند. تمام تنظیمات بکار رفته باید طبیعی بنظر برسند. حذف یا دستکاری رنگ ها برای تبدیل عکس اولیه به عکس تک رنگ مجاز است. استفاده از هیچ نوع فیلتر جلوه های ویژه مجاز نیست. هرگونه شارپ کردن باید طبیعی بنظر برسد.
شاخه PSA برای عکس حیات وحش: عکس حیات وحش به یک یا گروهی از موجودات زنده گفته می شود که در محیط طبیعی خود و یا در یک محیط سازگار, بصورت آزاد زندگی می کنند .بنابراین عکس هایی از مناظر, حیوانات در باغ وحش, حیوانات مسابقه ای مزارع و یا هر موجود زنده ای که تحت شرایط کنترل شده زندگی می کند, برای عکاسی حیات وحش مناسب نمی باشد .

تعريف عکس هاي سفر: يک عکس سفري عکسي است که احساسي از يک زمان يا مکان, تصوير يک سرزمين, مردم آن سرزمين, يا يک فرهنگ در حالت طبيعي آنرا نشان دهد. محدوديت جغرافيايي ندارد. عکسهاي فوق کلوزآپي که هويت زمان و مکان را از دست ميدهد,عکسهاي استوديويي از مدل, يا دستکاريهايي در عکس, که باعث ميشوند موقعيت واقعي نشان داده نشود قابل قبول نيستند. هيچ عنصري از عکس نبايد جابجا, clon, اضافه, حذف,بازچيني و يا ترکيب شود. اجازه هيچ گونه تغيير و تبديل و يا دستکاري وجود ندارد مگر تغيير اندازه عکس, کراپ (crop) , تاريک يا روشن کردن و ترميم رنگ اصلي صحنه. از هيچ فيلتر جلوه هاي ويژه نمي شود استفاده کرد. هرگونه شارپ کردن عکس بايد طبيعي به نظر برسد.
فرمت:
در بخش های عکس های چاپ شده:
عکاس ميتواند در هر بخش چاپی حداکثر چهار عکس (مجموعا هشت عکس) ارسال نمايد.حتما براي عکسها عنوان انتخاب کنيد.
عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید.
برچسب پشت عکسها کامل و دقيق نوشته شود. (مي توانيد فايل Label را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.) اين برچسب فقط مربوط به جشنواره هاي چاپي بوده و براي جشنواره هاي ديجيتال نياز نيست. آدرس خود را در برچسب پشت عکس ها به انگلیسی بنویسید تا عکس ها و کاتالوگ جشنواره توسط جشنواره به آدرس خودتان ارسال گردد.
لينک دريافت برچسب پشت عکس:
http://focusteam.ir/other_files/label%202.jpg
از نوشتن مواردي چون شماره تلفن و ايميل شخصي پشت عکس های چاپی اجتناب بورزيد. ایمیل نوشته شده بر روی برچسب را تغییر ندهید تا در صورت نیاز جشنواره بتواند با کلوپ تماس بگیرد.
عکس ها بدون حاشيه باشند.
اندازه عکس ها 20*30 سانتیمتر باشد. عکس ها را کوچکتر ارسال نکنید.

در بخش های دیجیتال:
عکاس ميتواند در هر بخش دیجیتال حداکثر چهار عکس (مجموعا شانزده عکس) ارسال نمايد. حتما براي عکسها عنوان انتخاب کنيد. عکس ها را مطابق شرايط ارسال عکس که در ادامه توضیح داده می شود به ایمیل ,clubaks@gmail.com ایمیل نمائید. از ارسال اثاری که از طریق Email فرستاده نشده باشند معذوریم. عنوان ایمیل po182باشد. هیچ اطلاعات دیگری در عنوان ایمیل ننویسید و عنوان ایمیل فقط po182باشد. در متن ایمیل اسم و فامیل خود را بصورت کامل و پشت سرهم به انگلیسی بنویسید. مثلا Ali Samei. همچنین آدرس کامل خود را به انگلیسی در متن ایمیل بنویسید، ما در فرم ثبت نام از آدرس خود شما استفاده می کنیم تا عکس ها و کاتالوگ جشنواره توسط جشنواره به آدرس خودتان ارسال گردد.
عنوان های عکس های بخش های پرینت خود را هم به تفکیک بخش در متن ایمیل بنویسید.
عکس های هر بخش را در فولدری با همان نام (با حروف انگلیسی) ذخیره کرده, زیپ کرده و در یک ایمیل ارسال کنید. برای زیپ کردن بر روی فولدر راست کلیک کرده و add to archive را انتخاب کنید.
هزينه ثبت نام:
يک بخش: چهل و شش هزار تومان است.
دو بخش: شصت و یک هزار و پانصد تومان است.
سه بخش: هفتاد و شش هزار و پانصد تومان است.
چهار بخش: نود و دو هزار تومان است.
پنج بخش: صد و هفت هزار تومان است.
شش بخش: صد و بیست و دو هزارو پانصد تومان است.

مبلغ واریز معادل مجموع هزینه ثبت نام + هزینه واریز و بر اساس تعداد بخشی که شرکت می کنید است.
با توجه به نوسانت شدید نرخ ارز در روزهای اخیر, مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ دقیق هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(حدودا سه روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.
برای آگاهی از شماره حساب و شماره کارت, با نام کاربری خود وارد سایت فوکوس شوید.
هزينه ارسال:
هزينه ارسال چاپی و دیجیتال:
یک زیر بخش: 10 هزار تومان
دو زیر بخش: 15 هزار تومان
سه تا شش زیر بخش: 20 هزار تومان

هزينه ارسال فقط دیجیتال:
یک زیر بخش: 7 هزار تومان
دو زیر بخش:10 هزار تومان
سه و چهار زیر بخش: 12 هزار تومان
عکس های شرکت کنندگانی که هزینه ارسال را پرداخت نکرده و یا در سایت ثبت نکرده باشند ارسال نخواهد شد. واریز هزینه ارسال و ثبت آن باید پیش از مهلت ارسال آثار باشد.
جوايز:
Open Colour – Traditional PDI
FIAP Gold Best Image
PSA Gold Best Landscape
UPI Silver Second Image
PSA Bronze Third Image
RPS Bronze Best Photo-Journalism
RPS Bronze Best Sport
Open Colour – Creative PDI
UPI Gold Best Image
PSA Silver Second Image
UPI Bronze Third Image
PSA Bronze Best Portrait
PSA Bronze Best Still Life
Nature PDI
FIAP Gold Best Nature Image
PSA Gold Best Wildlife Image
PSA Silver Second Nature Image
RPS Silver Second Wildlife Image
PSA Bronze Third Nature Image
PSA Bronze Third Wildlife Image
Photo-Travel PDI
FIAP Gold Best Image PSA Gold Best Portrait in their Environment PSA Silver Second Image PSA Bronze Third Image
RPS Bronze Best Agriculture RPS Bronze Best Transport
Monochrome Prints
PSA Gold Best Print RPS Gold Best Landscape PSA Silver Best Creative
PSA Bronze Best Portrait
PSA Bronze Best Nature
RPS Bronze Best Photojournalism
Colour Prints
RPS Gold Best Colour PSA Gold Best Nature RPS Silver Best Landscape
RPS Bronze Best Portrait PSA Bronze Best Creative PSA Bronze Best Photo Journalism

کاتالوگ چاپ شده رنگی جشنواره, برای تمام شرکت کنندگان ارسال می شود. (کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود.)
آدرس:
عکس های چاپ شده را این آدرس پست پیشتاز کنید: تهران, صندوق پستی: 136-17645, فرزانه پازکی
عکس های بخش های دیجیتال را به ایمیل ,clubaks@gmail.com ایمیل نمائید. از ارسال اثاری که از طریق Email فرستاده نشده باشند معذوریم. عنوان ایمیل po182 باشد. هیچ اطلاعات دیگری در عنوان ایمیل ننویسید و عنوان ایمیل فقط po182 باشد در غیر اینصورت عکس های شما برای ما قابل دریافت نبوده و ارسال نخواهند شد.

نمايش تصاوير